Budownictwo  /  Opisy produktów  /  Mata FHE/F

Mata FHE/F

ELEKTRYCZNE OGRZEWANIE PODŁOGOWE
MATY GRZEWCZE THERMO-FLOOR

 
   

Maty grzewcze Thermo Floor, o grubości 2 mm, służą do ogrzewania pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, socjalnych, biurowych, gospodarczych pod zimne wykładziny posadzkowe w łazienkach, kuchniach, przedpokojach.

Dzięki bardzo małej grubości maty grzejnej możliwe jest zainstalowanie ogrzewania podłogowego bezpośrednio pod dowolnym rodzajem podłogi. Maty te szczególnie zalecane są pod terakotę, gres, kamień, PCW, dywan, panel podłogowy. Decyzję o wykonaniu ogrzewania podłogowego można podejmować w ostatniej chwili tuż przed ułożeniem docelowej posadzki, z uwagi na znikome (3-4 mm) podniesienie poziomu posadzki przy wtopieniu maty w warstwę kleju.

Mała grubość maty ( 2 mm) powoduje zmniejszenie zużycia kleju, co wpływa na obniżenie kosztu wykonania ogrzewania podłogowego. Z uwagi na fakt, iż jest to najcieńsza mata z oferowanych aktualnie na świecie podobnych tego typu produktów, znajduje szczególnie szerokie zastosowanie przy remontach i adaptacjach pomieszczeń. System ogrzewania podłogowego Thermo Floor jest łatwy i szybki w montażu.

Oszczędność energii
Thermo Floor jest niskotemperaturowym systemem grzewczym. Zainstalowanie termoregulatora czasowego umożliwia sterowanie ogrzewania posadzki o dowolnej porze oraz w dowolne dni tygodnia lub całkowite wyłączenie ogrzewania np. w lecie, urlop itp. Ciepło dostarczone będzie dokładnie wtedy, gdy naprawdę go potrzebujemy i w miejscu, w którym będzie to potrzebne. Inteligentny system regulacji umożliwi nam takie zaprogramowanie systemu, aby ogrzewanie uaktywniło się w chwilę przed naszym powrotem do domu, zapewniając w krótkim czasie wytworzenie komfortu cieplnego (nagrzewanie od 0 stopni do pożądanej temperatury to tylko ok. 40 min.). Cała dostarczona energia jest w 100% zużyta na podgrzanie posadzki.

Informacje techniczne
Mata Thermo Floor FHE/F posiada certyfikat B, CE.
Wymiary mat to 0,48; 1,10; 1,70; 2,20; 3,30; 4,50; 5,60 m2 o mocy 160 W/m2 -szerokość mat 50 cm. Niskie obciążenie liniowe 4,4 W/mb gwarantuje długowieczność przewodu.
Gwarancja 10 lat.
 

Zalety:

 1. Łatwa w montażu
 2. Tania w eksploatacji
 3. Szybkie oddawanie ciepła - już po krótkim czasie (ok. 40 min.) wyczuwalne
  podgrzanie.
 4. Częściowe (strefowe) ogrzanie w budownictwie starym i nowym - ciepło
  jest tam, gdzie potrzeba.
 5. Wysoka trwałość. Obciążenie liniowe kabli grzewczych wynosi tylko
  4.4 W/mb
 6. Mała grubość warstwy podgrzewanej.
 7. Cała obsługa systemu ogrzewania to jedynie ustawienie temperatury na
  termoregulatorze.
 8. Równomierna temperatura w całym pomieszczeniu.
 9. Korzystny środowiskowo system ogrzewania.
 10. Gwarancja na 10 lat.
 11. Mata FHE/F posiada certyfikat B, CE, VDE, NEMKO, DEMKO, SEMKO

POZOSTAŁE PRODUKTY


Koc elektryczny


Dywan


Mata gumowa

BALTIPOL Sp. z o.o.

SIEDZIBA FIRMY

ul. ZWM 7/41
02-786 Warszawa

tel: 22 780 43 12
fax: 22 212 80 07

e-mail:

KRS 0000147839
REGON 010213900
Kapital zalozycielski 50 000 zł
Rok zalozenia 1993